Gayrettepe Kağıthane Yeni Havalimanı metro hattı 2019'da açılacak!

İstanbul'un yükselen yıldızı Kağıthane'de Ulaştırma Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ayrı ayrı inşa edilen iki yeni metro hattı ile ilçe, çok yönlü ulaşımda adeta merkez nokta olmaya hazırlanıyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç metro inşaat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkedeki güven ve istikrar ortamının Kağıthane'deki en net yansımalarının metro çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, yeni ulaşım ağlarıyla ilçenin değerine değer katacağını söyledi.

Kabataş-Kağıthane-Mahmutbey Metro Hattı
24,50 km uzunluğundaki Kabataş - Beşiktaş - KAĞITHANE - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı; Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerini birbirine bağlayacak. Kağıthane'den Çağlayan, Merkez ve Nurtepe istasyonlarıyla geçecek metro hattı ile Mecidiyeköy'e 4 dakika, Beşiktaş'a 5 dakika, Gaziosmanpaşa'ya 13 dakika, Mahmutbey'e 28 dakikada ulaşılabilecek.

Gayrettepe - Kağıthane -Yeni Havalimanı Metro Hattı
37,10 km uzunluğundaki toplam 9 istasyondan oluşan Gayrettepe - Kağıthane- Yeni Havalimanı Metro Hattı; Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerine hizmet verecek. Kağıthane Merkez'de entegre olacak Metro Hattı ile Yeni Havaalanına 22 dakika, Kemerburgaz'a 47 dakikada ulaşılabilecek.

Metro hatlarının 2019 yılının ilk aylarında açılması planlanıyor. Başkan Kılıç yeni ulaşım ağlarıyla Kağıthane'nin merkezi konumunu güçlendireceğine dikkati çekti ve ekledi: '' İlçemize her zaman destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İlçemizde istikrarlı yatırımlar eminiz ki bundan sonra da devam edecektir.'' dedi.

Kağıthane Belediyesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol